Rubrika: Rodina a vztahy

Rozchod v rodině může zanechat šrámy. Jak jim předejít?

Kvalita vztahu partnerů, kteří mají děti, ovlivňuje celou rodinu. I v momentě, kdy prochází konflikty nebo se vztah rozpadá, se dá zaměřit na věci, které pomohou situaci překonat. Aby rozchod nebo rozvod rodičů byl bez poražených a bez šrámů na duši, i té dětské, na to se zaměřily tři odbornice. Přečtěte si jejich doporučení z pohledu výchovy, práva i emocí.

Přečtěte si více

Jak o sebe pečovat během těhotenství a připravit se na porod? 

Těhotenství bývá označováno za nejkrásnější období v životě ženy. Ačkoliv většina myšlenek směřuje obvykle k dítěti, je důležité také myslet na sebe – pečovat o své tělo i duši. Jak na to? Nechte se inspirovat čtyřmi přístupy odbornic na vědomé těhotenství a porod i vztahy. Příprava v průběhu devíti měsíců očekávání se vám u porodu jedině zúročí.

Přečtěte si více

4 cesty k harmonii mezi podnikáním a rodinným životem

Co by se ve vašem životě muselo změnit, abyste nastolili harmonii mezi podnikáním a rodinným životem? Jak takového souladu dosáhnout i s dětmi „za krkem“? Čtveřice žen přibližuje cesty, které jim osobně fungují. A zároveň vás na nich mohou provázet. Protože taková harmonie přináší tvůrčí energii, ze které čerpáte vy, vaše okolí i váš byznys.

Přečtěte si více

Děti vylétly z hnízda? Rozjeďte to s partnerem na plné pecky

Děti odrostly a pomalu opouštějí trasu lednička – dětský pokoj? S partnerem jste sami doma? Někoho tato představa děsí už od poslední třídní schůzky, jiní se nemohou dočkat, až si začnou více užívat života ve dvou. Ať už to máte jakkoliv, čtyři odbornice vám poradí, jak se s partnerem vyhnout syndromu prázdného hnízda a naopak po odchodu dětí z domova využít naplno příležitost posunout váš vztah.

Přečtěte si více

Čtyři tipy jak vybrat pro děti nejlepší chůvu

Každá žena občas uvítá, když její děti pohlídá někdo jiný a ona má čas pro sebe, své podnikání, partnera. Dnes už se nemusíte spokojit jen s pouhým hlídáním dětí. Chůvy nabízí i další kvality – třeba respektující přístup, výuku cizích jazyků nebo hry na hudební nástroj. O zkušenosti s jejich výběrem se s vámi podělí čtyři ženy. 

Přečtěte si více

Eva Weberová: Nikdo není jen podnikatelka, manažerka nebo máma. Vždy je to o souběhu různých rolí

Eva Weberová pracuje převážně s lídry ve svých oborech, které vede k naplnění profesních cílů i osobní vize. Leadership přitom nevnímá jako nadřízené postavení v pracovní hierarchii, ale spíše jako přirozené vůdcovství, které je součástí každodenního života. A tudíž prolínající se i různými rolemi, které zastáváme. Jak mezi nimi najít rovnováhu? Kdy nám s tím může pomoci kouč? A co můžeme dělat pro to, abychom dobíjeli své baterky? I na to odpovídá manažerka, koučka a lektorka v rozhovoru.

Přečtěte si více

Tipy na efektivní komunikaci ve čtyřech životních situacích

Vyznění různých situací, do nichž se jako lidé a zejména ženy dnes a denně dostáváte, záleží na způsobu, jakým v nich komunikujete. Jak to dělat efektivně ve vztahu k dětem, v partnerské komunikaci ohledně peněz, v momentě, kdy něco sdělujete textem nebo dokonce úplně beze slov? Načerpejte inspiraci od čtyř specialistek na tyto životní situace i profesní obory.

Přečtěte si více

Jak sladit pracovní a rodinný život? Inspirujte se tipy čtyř zkušených kouček

Ze čtyř zcela odlišných úhlů pohledu přistoupily čtyři koučky k tématu, které někdy potrápilo každou podnikatelku. Pro sladění pracovního a rodinného života doporučují převzít zodpovědnost za svůj život a mít víru ve změnu. Plně lze využívat také proměnlivosti ženského cyklu. S rozdělením povinností v rodině vám pomůže, když poznáte vaše silné stránky a přirozené talenty. A v neposlední řadě je ideální hledat rovnováhu i ve výživě. Přečtěte si jednotlivé tipy podrobněji. 

Přečtěte si více

Jak podnikat s malými dětmi? Inspirujte se čtyřmi přístupy úspěšných maminek

Rodičovská dovolená je ideální doba na to, zamyslet se nad svou dosavadní kariérou a přemýšlet, jestli není čas na změnu. Mnohdy se nabízí jako ideální podnikání. Tato příležitost ale může být zároveň svazující a každá žena v něm hledá dříve či později balanc mezi rodinou a prací. Pokud jste v podobné situaci, přečtěte si příběhy čtyř žen, které tímto obdobím prošly nebo procházejí. V každém z nich můžete najít inspirující přístup.

Přečtěte si více
načítání