Rubrika: Zdraví

Jak o sebe pečovat během těhotenství a připravit se na porod? 

Těhotenství bývá označováno za nejkrásnější období v životě ženy. Ačkoliv většina myšlenek směřuje obvykle k dítěti, je důležité také myslet na sebe – pečovat o své tělo i duši. Jak na to? Nechte se inspirovat čtyřmi přístupy odbornic na vědomé těhotenství a porod i vztahy. Příprava v průběhu devíti měsíců očekávání se vám u porodu jedině zúročí.

Přečtěte si více

Trápí vás pokles orgánů pánevního dna? Svěřte se do péče odbornic

Některé obtíže jsou natolik intimní, že se s nimi ženy potýkají v tichosti a o samotě. Je to ale škoda, protože mají své řešení. Jde například o stav, kdy orgány pánevního dna, jako je močový měchýř, děloha a konečník, opouštějí svoje místo a klesají. Nejčastěji se tak děje po vaginálním porodu, a ženy to dokáže hodně potrápit. Ani na tuto situaci ale nemusí být samy – čtyři odbornice přicházejí s tipy, jak ženský střed opět harmonizovat.

Přečtěte si více

Zaměřte se sami na sebe. Sebeláska vám obohatí život a umožní vyhnout se dramatům

Jak řekl Oscar Wilde: „Zamilovat se do sebe samého je začátkem celoživotní romance“. Jediné romance, která zcela jistě vydrží až do smrti. Romance, která otevírá prostor pro mnohem víc. Proč je sebeláska důležitá, jak ji můžete v sobě aktivovat a harmonizovat i jak vám milování a přijetí sebe samých může obohatit život? Čtyři ženy sdílí své zkušenosti i tipy.

Přečtěte si více

Krása bez chemie aneb tři tipy na přírodní péči o vlasy a pleť

Přírodní, netoxická kosmetika je pro mnohé ženy již samozřejmostí. Co může přinést v péči o vlasy nebo pleť ? A jak se vyhnout umělým zásahům do kontur obličeje? Zapojte intuici, správné používání zdravých ingrediencí i pohyb místo injekcí. Tři ženy sdílí tipy na péči o své tělo, které je neoddělitelně propojeno také s vaším vnitřním nastavením. I tomu přírodní (nebo přirozené) přístupy napomáhají.

Přečtěte si více

Jak využít ženskou cykličnost v osobním životě i podnikání?

Ženy a jejich vnímání se přirozeně proměňují v průběhu měsíce. V různých fázích menstruačního cyklu se mění fyzicky, duševně i emocionálně a s tím doznává změn i jejich produktivita nebo tvořivost. Čtveřice žen sdílí svůj náhled na cykličnost a také vlastní zkušenosti s vědomým zohledněním této proměnlivosti v podnikání. Nechte se jimi inspirovat.

Přečtěte si více

Jak na psychohygienu? Inspirujte se 4 tipy pro vaše duševní zdraví

Jak si chránit a upevňovat duševní zdraví a jak zvyšovat svou odolnost vůči nejrůznějším škodlivým vlivům? Čtyři ženy se podívaly na téma psychohygieny jako na duševní wellness, sérii zvyků, zastavení i jako na mapování cílů, snů a pocitů.  Psychohygiena je podle nich totiž o tom být sami se sebou v lásce a harmonii, dát si důležitost, znát se a rozumět si a také mít se sebou soucit.

Přečtěte si více

Hrozí vám vyhoření? Vyzkoušejte osvědčené metody, jak znovu získat rovnováhu

Jste dlouhodobě unavení? Ráno po probuzení se vám vůbec nechce z postele? Trpíte úzkostmi nebo váš intimní život stojí za starou belu? Zřejmě se o vás pokouší vyhoření – stav, kdy se z velkého nadšení a naplnění postupně – většinou velmi plíživě – propadnete do velkého napětí, vyčerpání a apatie. Vyhořet můžete nejen v práci nebo podnikání, ale i v domácnosti nebo ve vztahu. Aby se tak nestalo, zatáhněte včas za brzdu. Pomoci vám v tom mohou osvědčené metody čtyř zkušených žen.

Přečtěte si více

Objevte čtyři způsoby, jak lépe vnímat samy sebe v období menstruace

Menstruaci mnoho žen vnímá jako nepříjemnou součást svého života. Ať už kvůli bolesti, nepohodlí nebo společenské stigmatizaci během této fáze ženského cyklu. Menstruaci je přitom možné považovat spíše za dar. Mnohdy stačí lépe vnímat samy sebe. Může vám k tomu pomoci zaměřit se na pánevní dno, praktikovat hormonální jógu, prožít rituál první menstruace nebo zavčas odhalit závažné onemocnění. Právě tyto přístupy v následujících řádcích představují čtyři průvodkyně žen.

Přečtěte si více

Helena Hrachová: Nemoc přichází, aby nás uzdravila

Helena Hrachová ukazuje cestu k vědomému uzdravování – ať už je to v situaci, kdy hledáte svou ztracenou sílu, sebehodnotu nebo když onemocníte. Sama si prošla cestou od diagnózy závažné nemoci až po uzdravení a nyní nabytou sílu i zkušenosti předává dál. Můžete se u ní inspirovat nejen v dnešní době, kdy mnozí zažívají strach z nemoci nebo jsou s ní přímo konfrontováni.

Přečtěte si více

4 pohledy na menopauzu jako příležitost vrátit se sama k sobě

Co se vám vybaví při slovu menopauza? Stop. Dál nepřemýšlejte a hned změňte úhel pohledu. Jaká odpověď vám přijde z vašeho těla, když zavoláte slovo „menopauza“ jinak, než je obvyklé? Zralost. Bohatost. Zkušenosti. Moudrost. Životní nadhled. Šance na změnu. Vnitřní klid. Spiritualita. O tom všem blíže promluvila čtveřice odbornic pohledem skrz vitalitu, laskavost, krásu i výživu.

Přečtěte si více

Osm tipů jak v zimě pečovat o svou energii

Nastal čas studených nohou a prokřehlých prstů. Méně pohybu a chlad způsobují horší prokrvení těla. Jinak pracujeme i s energií vnitřní. Co s tím? Načerpejte hřejivé tipy od osmi žen zabývajících se přírodními metodami práce s tělem a energií od jógy, přes Tradiční čínskou medicínu, Bachovy esence, kraniosakrální terapii až po rituály a vůně. A jak říká jedna z nich, běžte na návštěvu sami k sobě.

Přečtěte si více

Martina Taubrová: Pomáhám znovu nalézt vaše původní já, které se jen někam ztratilo pod vrstvou strachu nebo úzkostí

Martina Taubrová je certifikovaný praktik Bachových esencí, terapeutka, lektorka. Na míru vám připraví kombinaci výtažků z květin, které pomáhají harmonizovat emoce a psychiku. To využijete nejen v podnikání, ale v jakékoliv situaci, ve které se necítíte dobře. Typickým příkladem problémů dneška jsou různé strachy nebo úzkosti. Martina vám pomůže se jich zbavit, a vrátit se tak zpět sami k sobě. Nově se s ní můžete ale vydat i cestou online vzdělávání, abyste Bachovy esence správně používali i sami. 

Přečtěte si více
načítání