Předpovídání budoucnosti je již od nepaměti oblíbenou disciplínou lidstva. Od doby, kdy si lidé uvědomili, že určité věci se dějí pravidelně, cyklicky, začali jim věnovat větší pozornost.

Původně se sledování střídání ročních období využívalo k plánování zemědělského cyklu as ním spojenými rituály na přivolání dobrých úkazů (bohatá úroda, zdraví, oslavy…) a odvrácení těch škodlivých (sucho, nemoci, obětování…). Později se přidaly předpovědi ekonomické a osobního charakteru.

Nejen rok má svou určitou vibraci, kterou dává numerologický rozbor, astronomický posun planet nebo postavení znamení. Obdobnou vibraci má i každý člověk, podle svého data (rok, měsíc, den, hodina a místo) narození. A tyto vibrace se ještě spojí ve vztahu s vaší jedinečnou interpretací. Přesvědčte se o tom v předpovědích, které pro vás zpracovaly tři ženy právě pohledem čínského horoskopu i numerologie.

Rok Vodního tygra

Michaela Růžičková

„Čaká nás rýchly a vzrušujúci rok, plný možností a zaujímavých príležitostí. Tiger ako znamenie je nebojácny prieskumník, rebel a búrlivák. Nebojí sa nových území, nebojí sa ísť do akcie a rovnako nemá strach z odmietnutia. Ak budeme všetci ako on, zahrnie nás svojou priazňou a ‚posvätí‘ naše činy,“ říká Michaela Růžičková, moderní fengšuistka, která propojuje starodávné umění harmonického prostředí a astrologie se životem současné ženy, a povzbuzuje tak k žití života v plném potenciálu.

Co to podle ní znamená prakticky?

  • Letos se rozhodně nedržte vzadu. Pokud máte plnou zásuvku byznys nápadů, realizujte je. Není čas zdržovat se pilováním do dokonalosti (na to bude dost času v roce Kohouta – 2029), zkoušejte, nevzdávejte to a když natrefíte na zlatou žílu, sjeďte ji až do El Dorada.
  • Připravte se na změny, které nemusí být dle vašeho gusta. Neberte to jako zlo, ale jako fakt: prostě se přizpůsobte a neztrácejte čas porovnáváním s minulostí.
  • Zkoušejte nové věci, v podnikání i v životě. Vrhněte se na novou sociální síť a ovládněte ji ve velkém stylu. Splňte si sen o tom, že tančíte salsu, malujete akvarely, ostříháte si vlasy tak, jak jste dosud neměli odvahu. Letošní rok je o splnění čehokoliv, po čem toužíte.
  • S tím velmi úzce souvisí autenticita Tygra – je to charismatická a magnetická osobnost, jeden jediný a tak je 2022 ideálním rokem pro vytvoření vlastního brandu. Pokud vás volá jedinečný font, určitá barevná kombinace nebo fantastické brandové focení, letos je ten správný čas okořenit svou byznysovou identitu. Odlišíte se a lidé si vás okamžitě zapamatují.
  • Buďte sami sebou. Už si konečně stanovte zdravé hranice, přestaňte pracovat po nocích na úkor vlastního zdraví a rodiny, stoupněte si do své síly a vězte, že takoví, jací jste, jste dost. Dost boží.

Aby byla předpověď kompletní, zmiňuje Michaela i výzvy, které Vodní tygr přináší. Je dravý, rychlý, nezkrotný, svou silou může slabší jedince smést ze silnice, nebo až zamést pod koberec. „Dbajte teda na svoje zdravie, psychické i fyzické a držte sa vo svojom strede. Pevný pocit pod nohami, podpora fyzického zázemia – vyskúšajte i feng šuej, a pravidelne si vyprázdňujte myseľ od stresu. Potom sa nenecháte vyviesť z rovnováhy nečakanou zmenou, alebo emóciami ako hnev či strach, ktoré na nás budú počas roku útočiť,“ doporučuje Michaela.

Co myslíte, bude to pro vás dobrý rok? „Ja myslím, že pre tie odvážne amazonky, ktoré pomyselnému Tigrovi skočia na chrbát a osedlajú si ho, áno. Spôsobov je veľa, podľa vašej typológie. Rada budem vašou sprievodkyňou a ukážem vám, kde máte odrazový mostík,“ nabízí Michaela. Rok Vodního tygra začína 1. února 2022.

Harmonický rok

Ľubica Farkasová

„Po roku 2021, ktorý bol plný nečakaných, nevyžiadaných lekcií a životných skúšok, prichádza rok harmónie. Je to rok, ktorý bude zameraný na rodinu, vzťahy, ale aj na nežnejšie pohlavie ženy. Je to rok plný lásky, v ktorom budete mať potrebu sa o niekoho starať,” říká koučka Ľubica Farkasová, průvodkyně na cestě k harmonii těla i duše.

Starostlivost podle ní znamená možnost také zkrášlovat vaše příbytky a poskytovat rodině zázemí. Uděláte dobře, pokud se zaměříte na vytváření domova a pohody v něm.

Jde ale i o dosahování potřebné harmonie ve vztazích. Jak? Nastolením rovnováhy. „Ak príliš dávate, ale zabúdate prijímať, rovnováha je narušená. Veľakrát ženy idú na pokraj svojich síl a doplácajú na to zdravím. Snažia sa zavďačiť každému. Nevedia si ustrážiť svoje hranice a povedať nie. Majú strach z odmietnutia. Strach, že nebudú prijaté, akceptované a milované. Tento rok bude o nájdení tej správnej rovnováhy v živote,” připomíná Ľubica s tím, že rovnováhu získáte jedině tak, že si ji sami dopřejete.

Rok 2022 podle Ľubice přeje i kráse a péči o tělo. „Túžite si dopriať masáž, alebo kozmetiku? Ale stále sa vyhovárate, že nemáte čas? Zmeňte to. Doprajte si ju. Urobte si fixný termín v kalendári a choďte. Telo máte len jedno. Ak niečo skutočne chcete, urobte všetko preto, aby ste to dostali. Nehovoriac o tom, že tento rok budete mať dostatok energie na potrebnú akciu,“ vyzývá její numerologický výklad.

A když se budete letos rozhodovat, co udělat, dejte na svou intuici a empatii. Pokud máte zvláštní pocit v břiše a cítíte, že tohle není pro vás ten vhodný projekt, zvažte to ještě. Nedělejte věci ukvapeně a budujte je postupně. Abyste měli pevné základy, na kterých můžete stavět.

„To akým smerom sa bude vyvíjať rok 2022 pre vás, záleží od vašej vízie a prianí. Záleží od vášho smerovania. Nasmerujte svoju energiu správnym smerom a dovoľte si i spoznať samú seba lepšie,“ nabádá s tím, že můžete jít stejným směrem jako doposud, následovat obecná pravidla a žít den po dni, nebo můžete vzít život do vašich rukou a zjistit, co opravdu chcete. Pokud do toho nechcete jít sama, Ľubica vás tímto procesem ráda provede.

Silný vnitřní hlas a intuice 

Monika Mihoková

2022 je magickým rokom, lebo sa skladá z troch dvojok a jednej nuly, kde nula posilňuje vibráciu čísla 2. Avšak sčítaním všetkých čísiel nám vyjde číslo 6,“ vypočítává Monika Mihoková, energetická koučka a byznys mentorka, která spolupracuje se ženami, které vzaly svůj život do vlastních rukou. Usměrňuje je, jak získat ztracenou víru v sebe a poukazuje na všechny přednosti a schopnosti, které v sobě mají.

Když se podívá na letošní rok z pohledu jednotlivých čísel, tři dvojky znamenají velkou sílu vnitřního hlasu a intuice. U těch, kteří už si naslouchají, to bude velmi lehký rok, mohou se cítit v nádherném flow, budou mít pocit, že všechno jde velmi snadno. „Nie ste s intuíciou kamarátky? Povedzte si, že ‘zatiaľ’ a začnite ju vnímať, preciťovať a rozhodovať sa na základe tohto hlasu. S vibe-om roku 2022 stačí chcieť, urobiť prvý krok a ďalej to pôjde už (skoro) samo,” povzbuzuje Monika.

Dvojka reprezentuje také rovnováhu. „Preto je toto ideálny čas sa zamyslieť nad otázkou: Koľko dávaš a koľko prijímaš? Je to v rovnováhe? Je to rok, aby sme boli samé spokojné a tak isto si pýtali a prijímali toľko, koľko budeme dávať ostatným. Nezabudnite na to,“ připomíná.

Rok 2022 je podle Moničina výkladu ideální také na různé spolupráce. Pokud jsou třeba na domácnost dva a ne jeden, oba pak máte víc času na jiné aktivity. A platí to podle ní nejen ve vztazích, ale také v byznysu či práci obecně – potřebujete-li pomoc, tak o ni požádejte.

A konečně souhrnné číslo šest – je o přijímání života takového, jaký je. „Každá z nás má svoje predstavy o živote, o partnerovi, o deťoch, rodine či priateľoch a kolegov v práci. Avšak toto číslo nám krásne poukazuje na to, či ponecháme, aby naše ideály vládli nad nami, alebo náš život iba usmerňovali. Aké by to bolo keby sme sa neporovnávali? Keby sme svet a ostatných nehodnotili podľa perfekcionistických meradiel? Tento rok je ideálny na to, aby sme svoje perfekcionistické črty nepočúvali. Snažili sa byť ukotvené v prítomnom okamihu, viac boli spontánne a užívali si momenty bytia a plynutia v živote,“ uzavírá Monika s přáním, ať je váš rok ve však oblastech harmonický a v rovnováze:

  • Naučte se, kdy říci ano a kdy ne.
  • Nechte volně běžet to, co nepatří do vaší zodpovědnosti.
  • Pamatujte, nejde o to, co děláte, ale o to, kdo jste.
  • Přijměte situace, tak jak přijdou a také vaše reakce – přijetí je stav svobody.

Co z výkladů s vámi zarezonovalo? Vidíte v nich svá témata? Jaký bude váš rok 2022? Podělte se v komentářích na facebookové stránce magazínu.