Nejen děti si mohou zpříjemnit adventní čas otevíráním okének, za kterými se skrývá každý den nové překvapení. Adventní kalendáře pro ženy nabízejí dárky nebo tipy pro osobní rozvoj, péči o sebe, ale i prostor pro vědomé zastavení se v předvánočním čase. A v neposlední řadě nechybí ani inspirace pro nákupy pod stromeček, kterými lze udělat radost blízkým i pomoci jiným.

Adventní kalendář dárků pro ženy

Každý adventní den otevírají ženy zapojené do facebookové skupiny jedno okénko s dárkem, o který mohou soutěžit. Jedná se o nějakou službu, konzultaci, kurz či výrobek. Zkrátka nepřijdou ani ty, které v daný den nevyhrají. „Pro ostatní jsou připravené různé slevy, kterých mohou využít, a tedy ani je nemine radost z otevření okénka,“ říká organizátorka již druhého ročníku akce Markéta Reichertová.

Můžete se tedy těšit na dárky od 24 žen, které vás budou během kalendáře provázet. Jejich jména už jsou zveřejněná, ale který den jim a jejich dárkům bude patřit, to bude právě překvapením při otevírání jednotlivých okének kalendáře.

Témata budou opět pestrá, z různých oblastí, jako je podnikání, osobní rozvoj, komunikace, energetické léčení, zdravý životní styl, stravování, bylinky apod. Ve skupině už probíhá i ladění na advent, takže se můžete přidat hned.

Adventní kalendář speciálních dnů

Váš osobní kolotoč je každý den stejný? Ráno vstát, připravit se do práce, možná navíc vypravit děti do školy, obstarat nákupy, navařit a postarat se o domácnost. O víkendu někdy přichází trocha odpočinku, ale vaše týdny se vlečou jeden jako druhý. Až tak, že si občas sami říkáte: A tohle je všechno? Kam se vytratily věci, nad kterými žasnout, těšit se? Kam se schovala opravdová radost? Kde je naplnění a dobrodružná cesta za tím, co ve vašem životě opravdu stojí za to?” ptá se koučka Linda Horčičková.

Pokud jste se v popisu všedních dní poznali, možná vás překvapí, že v tom nejste zdaleka sami. „Ženy, které ke mně chodí na koučink, tuhle otázku řeší až překvapivě často. A zjišťují to nejdůležitější. Že se to dá změnit,“ nabádá Linda, která vytvořila adventní kalendář s živým vysíláním.

Každý den bude vysílat krátké úderné video na jedno téma, s tipem, jak si vytvořit speciální den. „Předám tak 24 dílků skládačky, ze kterých si můžete poskládat svůj vlastní obrázek, svůj lepší život,“ zve Linda k tomu, abyste si prostřednictvím adventního kalendáře dopřáli každý den smysluplnou chvilku jen pro sebe.

Rezonanční advent

„Každý z nás se na tohle období dívá jinak. Někdo zběsile uklízí, protože by se to mělo. Někdo peče dvacet druhů cukroví a přemýšlí, jestli to není málo. Někdo s nadějí píše dopis Ježíškovi a doufá, že aspoň něco z toho se dostane do těch správných rukou. Někdo si nechává nákup dárků na 24. ráno. Někdo už začal balit ty, které koupil v létě a shání jen pár posledních drobností. Někdo už šmejdí po bytě a hledá schované dárky, aby se podíval, jestli Ježíšek koupil to hlavní. 

A někdo je prostě úplně mimo toho všeho. Uklidí jen trochu, upeče jeden druh cukroví, no možná dva, když se mu bude chtít, dárky vyřeší v klidu podle seznamu, který si píše celý rok. A díky takovému přístupu má čas na to důležité. Být s těmi, které miluje, chodit na procházky, smát se, spát. A být sám se sebou,“ popisuje Kateřina Jandlová, která právě pro tyto případy připravila rezonanční kalendář

„Abyste čas sami se sebou obohatili o něco nečekaného, připravila jsem pro vás e-mailovou sérii. Sice vás nenaladí přímo na Vánoce, ale pomůže vám naladit se na sebe,“ zve k odběru pravidelných zpráv Katka.

Seberozvojový adventní kalendář

Seberozvojový adventní kalendář je plný dobrot. Ale ne těch, co vám kazí zuby. Ale těch, co vám denně osvěží mysl i ducha,“ zvou Veronika a Petr Pavelkovi z Institutu osobnostního tréninku ke zhlédnutí inspirativních a užitečných videí, která vám ukáží: 

  • Jak se dá i v každodenní shonu pečovat o svou duši i tělo.
  • V čem spočívá tajemství přítomného okamžiku.
  • Jak fungují živly v osobním rozvoji a mnoho dalšího.

„Rozvíjejte se po celý advent pomocí jednoduchých a hravých pochoutek schovaných pod okénky ‚trochu jiného‘ kalendáře. A když budete poctiví, najdete tam i jeden prémiový dárek. Ale to už je překvapení – bez něj by to totiž nebyly Vánoce, že?“ nabádají k účasti Veronika s Petrem.

Měsíc radosti a laskavosti

Kalendář na celý prosinec, ve kterém je každý den stanovený jeden drobný úkol či uvědomění pro to aby byl váš život více radostný a laskavější si můžete stáhnout ihned. „Vyzkoušejte jej na konci roku a pak klidně každý další měsíc,“ vyzývá jeho autorka Jitka Štádlerová.

Pokud byste chtěli u každého z tipů více inspirace, tak se stačí na webu zaregistrovat a denně od 1. do 31.12. hned ráno ji najdete v e-mailové schránce.

Jitka také připravila celý program, díky kterému si advent skvěle naplánujete a všechny krásné okamžiky si pak můžete zapsat do Deníku radosti.

Kalendář magnetů

Magnetem se v kruzích podnikatelů, kteří nabízí své služby online, nazývá materiál ke stažení zdarma resp. výměnou za e-mailový kontakt. Pdf, e-book, checklist, kvíz, video apod. je pro zájemce ochutnávkou služby nebo produktu a užitečnou informací k problému, který řeší. Kalendář takových magnetů českých a slovenských online podnikatelek připravila na letošní adventní čas Veronika Hronková.

Účastnicím kalendáře se každý den představí jeden až tři magnety a na konci adventu proběhne také slosování o ceny. A protože se Veronika specializuje na zvyšování organických dosahů na Facebooku, je cílem kalendáře také zvýšit dosahy na sociálních sítích zapojených podnikatelek.

Kalendář o zajímavostech pražských

Série 24 krátkých zajímavostí dorazí každý den do vaší e-mailové schránky. Ve zprávě otevřete jedno okénko adventního kalendáře, a najdete tak bonbónek – zajímavou a možná i nečekanou informaci o Praze, lidech a osobnostech s ní spojenými nebo událostmi, které se k ní váží, v historii nedávné i dávno minulé.  Autorkou textů je úžasná spisovatelka píšící (nejen) o Praze paní Stanislava Jarolímková.

Celá adventní série, kterou připravila Kristýna Maková, je v letošním roce za symbolickou cenu. „Pokud budete chtít potěšit své známé, přátele, členy rodiny nebo spolupracovníky, můžete je pozvat a dát jim vědět o tom, že tyhle adventní zprávy můžou odebírat i oni,“ vyzývá průvodkyně a zakladatelka projektu Praha křížem krážem. 

 

Kalendář tipů na nákupy od českých tvůrců

Kupte letos alespoň jeden dárek od českého živnostníka či řemeslníka – k tomu už druhým rokem vyzývá iniciativa Darujeme české Vánoce. A i tentokrát může být nakupování dárků pod stromeček nejen ve smyslu obdarovávání blízkých, ale také pomoci jiným. Právě čeští tvůrci se ve své nejdůležitější sezóně roku musí opět vyrovnávat se zavřenými vánočními trhy.

Abyste je podpořili, stačí si vybrat z katalogu nebo využít rovnou tipů z adventního kalendáře 2020, které přinesly slevy nebo dárek k nákupu. A aby stihlo objednané zboží přijít ještě před Štědrým dnem, probíhal tento adventní kalendář už od 16. listopadu. Čeští tvůrci na svých stránkách budou mít jistě připravené dárečky i letos.

Máte v plánu se během adventu věnovat i sami sobě nebo pomoci druhým? Který tip na kalendáře vás zaujal? Nebo máte úplně jiný? Podělte se v komentáři na facebookové stránce magazínu.