Zjišťujete rádi, co vás čeká v novém roce? Obzvlášť ženy jsou k těmto předpovědím velmi vnímavé, protože jsou více než muži spojené s cykličností přírody. Pro rok 2023 se můžete začíst hned do čtyř předpovědí zaměřených na vaši osobní i podnikatelskou cestu. Ač každá z jiného soudku – od čínského horoskopu, numerologie a živlů až k Human Designu, na mnohém se překvapivě shodnou. Jejich cílem je umět poradit v situacích, které život přinese.

Rok vodního zajíce

Michaela Růžičková

Michaela Růžičková

Čínský nový rok začal 22. ledna, kdy se nadvlády chopil Vodní zajíc.

„Po rýchlom a rozporuplnom roku Tigra nás čaká rok oveľa pokojnejší. Príležitosti, ktoré sme v roku nestihli využiť, sa k nám znovu vrátia, ale v inej forme. Ľudia si uvedomia, že ich nápady boli v minulom roku proste príliš odvážne, alebo na ne ešte svet nebol pripravený a budú ich realizovať tento rok. Vďaka vyčkávaniu zistia, že sa dajú ešte vylepšiť,“ říká Michaela Růžičková, moderní fengšuistka, která propojuje starodávné umění harmonického prostředí a astrologie se životem současné ženy, a povzbuzuje tak k žití života v plném potenciálu.

Zajíc je znamení spolupráce, neměl by být na všechno sám, a proto ani vy byste se neměli tvářit, že víte všechno nejlíp. „Rešpekt získa ten, kto prizná kredit i ďalšej strane,“ upozorňuje Michaela. 

Jak nejlépe prožít rok 2023?

  • Tento rok je dobré vzít si k ruce pomocníky a pověřit je úkoly, které nespadají do vaší zóny génia. Úkolem zajíce je propojovat a pomáhat. Svůj čas a energii tak věnujte jen tomu, co vám přinese největší konverzi (a radost). Ostatní delegujte.
  • Soustřeďte se nejen na obsah, ale i na vzhled vašich produktů, prezentace a brandu. Bude to letos rozhodující faktor, který k vám přitáhne ty pravé srdcové klienty.
  • Neslibujte hory doly, nepřikrášlujte realitu. Minulý rok na to zákazníci mohli slyšet, ale také se pak ukázalo, že jejich nespokojenost dokáže být opravdu zdrcující.
  • Udělejte si revizi vašeho podnikání i života. Ideální je k tomu předěl lunárních roků, ne kalendářní rok, kdy příroda ještě spí. Plánovat v čase spánku není vhodné.
  • Obraťte svou pozornost k udržitelnosti, podpoře komunity a ke kvalitě života, vztahů a všeobecnému lidskému well-bingu.
  • Není potřeba být workoholik a upracovat se k vyhoření. Nadcházející rok vám velí zvolnit a lépe rozvrhnout síly.

Michaela si také všímá toho, že poslední tři roky zažíváme velmi náročné období: „Začalo to transformatívnym rokom 2020, ktorý zbúral zabehnuté istoty a v roku 2022 sa už definitívne potvrdilo, že sa nemáme kam vrátiť. Bránou do budúcnosti je práve rok 2023. Všeobecná situácia sa konečne upokojí a prinesie nám otvorenie sa a oddýchnutie si. Zajac predstavuje súhrn pozitívnych kvalít, ktoré sú orientované na témy spájané so ženami – rodinu, starostlivosť, empatiu, citlivosť, deti, prírodu. Tiger 2022 otvoril tému boja za slobodu a za svoje práva a Zajac 2023, znamenie diplomacie, má veľkú šancu, aby skutočne dokázal navrhnúť také riešenia, ktoré nebudú len na papieri, ale budú skutočne slúžiť k prospechu utláčaných strán.“ 

Sedmičkový rok

Ľubica Farkasová

Ľubica Farkasová

Z pohledu numerologie je rok 2023 nositelem čísla 7. „Po minulém roku, ktorý bol v znamení harmónie, prepájania, spájania, rodiny a vzťahov ako takých, bude tento rok pravý opak. Po mesiacoch, kde si každý chcel uchmatnúť z vášho času a pozornosti, prichádza čas na stíšenie. Ako inak môžeme znovu získať energiu, ktorú sme rozdávali. Ako inak si môžeme dobiť baterky, ktoré sú bez šťavy? Jedine tak, že sa stiahneme do úzadia a pozornosť zameriame na seba,“ říká Ľubica Farkasová, work-life balance & numerology coach a mentor.

Pro ni samotnou, která žije se životním číslem sedm, bude rok zkouškou toho, co se doposud naučila. „Pretože sedmička jsmer vášho osobného rozvoja. Sú to kroky, ktoré vás vedú životom, a je len na vás ako ich nasmerujete. Sú to životné skúšky, ktoré z vás robia silnejšieho, vyzretejšieho a pokornejšieho človeka,“ přibližuje.

Tento rok vidí jako rok ztišení a hledání klidu. V minulých měsících jste nejspíš neměli moc prostoru na samotu a přemýšlení: „Keď neustále plníte potreby druhých, je veľmi ľahké sa stratiť. Stratiť seba, svoju integritu. Prevládne pocit, že každý deň líhate do postele a život plynie príliš rýchle. A pýtate sa, kde som ja? Ke je môj čas? Kde je môj priestor?“ 

Odpovědi podle Ľubice najdete v průběhu tohoto roku. Budete se totiž moci ponořit do sebe. Neznamená to však, že to bude lehké, protože nejspíš narazit na kostlivce ve skříni. Čím víc introspekce si dovolíte, tím víc o sobě zjistíte – o svých potřebách, darech, jedinečnosti.

Konečně získáte prostor, který jste tak moc potřebovali minulý rok. „Ale nepríde to samo od seba. Vy potrebujete priložiť ruku k dielu. Vykročiť k tej zmene, ktorú potrebujete vniesť do svojho života. Behem roku zároveň budete dostávať lekcie, ktoré vás doslova vytrhnú z reality a posunú o veľký krok vpred v osobnom aj duchovnom rozvoji. Rok, kedy budete doslova hľadať zmysel života. Rok, ktorý preverí dôveru v seba a druhých,“ uzavírá Ľubica.

Rok otevření životních témat

Mirka Vokounová Krepčíková

Mirka Vokounová Krepčíková

Rok 2023 čerpá ze zkušeností předešlých let, které vám pomohly vytáhnout tu pravou esenci vás samotných. Dá se říci, že to bylo opravdu na dřeň. Předchozí roky vás nenechaly vydechnout, dokud jste nepustili všechno nefunkční, nevzdali žabomyší války, které nenesly úspěch ani změnu.“, říká Mirka Vokounová Krepčíkoválektorka transformačních živlových seminářů pro ženy.

Začátek roku podle ní vede k otevřené komunikaci: „Mluvte o všech tématech, do kterých se vám v loňských letech nechtělo, a tančili jste okolo nich. Pokaždé, když ale promluvíte, dokážete vše skvěle shrnout a přinese vám to porozumění a změnu, po které jste tolik toužili.“ 

Mirka vysvětluje, že končí období bezmoci, pocitu, že je snazší se vymlouvat na to, že jste obětí rozhodnutí všech ostatních. Je čas ukončování generačně předávaných nefunkčních vzorců.

„Zavřete dveře, které nikam nevedou. Doporučuji, abyste ukončili vše nefunkční, teď je na to ten pravý čas. Dovolte si mít průvodce a podporu na cestě svých změn, které vám přijdou náročné. Změna totiž přinese své ovoce a rozhodně bude šťavnaté, chutné a vyživující i pro další roky ve vašem životě, potvrzuje ambasadorka Ecstatic clubu a průvodkyně pro ženy.

Přichází také uvědomění, že radost do života si můžete přinést jen vy sami. „Je čas dát láskyplně sebe sama na první místo v plnění potřeb. Z role oběti do role tvůrce svého života. Najděte to, co vás baví a dělá vám radost, začněte to dělat. Někdy nejsou začátky lehké, protože jde o to začlenit kroky vedoucí ke svému rozhodnutí do každodenního života. Změnit vzorec, který je tak hluboce zakořeněný, mnohdy předávaný po generace. Už to není o tom poslouchat ostatní, jak má vypadat váš život, tak jako jste to silně vnímali v dětství,“ všímá si Mirka.

Letošní rok podle ní bude v mnohém úspěšný: „Vše, do čeho půjdete naplno, ať se to bude týkat vztahů, práce nebo vizí, dáte do toho svoje srdce a budete naslouchat své intuici, to se vydaří.“

Zjemňování podle Human Design

Dari Molnár

Daria Molnár

„Oproti klasické předpovědi nabízí Human Design poznání sebe samých, poznání ostatních a naši vlastní praktické cesty k úspěchu, lehkosti a životní spokojeností. Žijeme-li v souladu se svým typem, můžeme si pak vytvářet příznivou budoucnost takřka ve kterýchkoliv časech,“ říká Human Design specialistka, holistická business koučka a mentorka Daria Molnár.

I přesto letos Daria očekává větší význam určitých témat. „Tento rok se obecně ponese v duchu emocí a zvýšené citlivosti. Jejich intenzita a charakter se bude projevovat různě v souvislosti s tím, co ve své Human Design ‚výbavě‘ máte. Pro všechny se ale letos vyplatí dát ještě více než obvykle na vaše pocity a intuici spíše než rozum a být otevřeni zjemňování a rozvíjení těch nejcitlivějších, nejvřelejších a nejkreativnějších složek vašeho charakteru. Možnými emočními dramaty a turbulencemi se nenechte zastrašit. Volte laskavost a s důvěrou se opřete o tzv. strategii a autoritu vašeho typu,“ nabádá Daria.

Pro jednotlivé typy má pak tyto rady:

  • Pro Generátory a Manifestující Generátory je letos vhodné rozvíjet ty činnosti, které jim umožní co největší naplnění, prozkoumávat nové kreativní koníčky, s klidným srdcem říkat ‚ne‘ a opouštět věci, které jim dlouhodobě berou energii.
  • Pro Projektory je klíčové vytvářet si správné podmínky k tomu být vidět. Pokud píšete do šuplíku, uspořádejte šuplíku pomyslný den otevřených dveří, ať do něj ostatní mohou nahlédnout. Mluvte o tom, co děláte. Jen tím můžete čelit typické hořkosti, která se letos může objevovat a nahradit ji citlivostí a úspěchem.
  • Manifestoři si tento rok nejvíce užijí, pokud si konečně dovolí přijmout, že tu nejsou pro všechny a zaměří se na ty, pro které ano. I pro ně je vhodné rozvíjet a opečovávat své delikátní tvůrčí stránky. Oslavovat pak budou mnoho úspěšných manifestací dosáhnutých v lehkosti, a nikoliv pod tlakem.
  • Pro Reflektory bude pod širokým spektrem emocí, které v kolektivu mohou panovat, ještě důležitější obklopovat se lidmi, se kterými se budou cítit dobře a vedle kterých budou prosperovat. Svoji jemnost v sobě nedržte, dovolte ji proudit dál nejrůznějšími cestami. Za vaši otevřenost, vřelost a vnímavost vám poděkují lidé, kteří ji velmi ocení.

Pokud ještě neznáte svůj Human Design typ, můžete si jej zdarma vygenerovat. „A ať už je váš typ jakýkoliv, věřím, že vám tento rok má jednoznačně co nabídnout,“ uzavírá Daria.

Ve které předpovědi vidíte svá témata? Jaký chcete, aby byl váš rok 2023? Podělte se v komentářích na facebookové stránce magazínu.