Jaké kroky můžete udělat pro aktivaci vašeho potenciálu a probuzení spirituality? A k čemu vám to nejen v podnikání přispěje? Třeba vám podnikání drhne a zjistíte, že nekráčíte po cestě svého poslání. Nebo máte nějaké sny, touhy, přání a potřebujete je zhmotnit. Hledat můžete i odpovědi na otázky, když jste ztracení a potřebujete utřídit myšlenky. Pusťte do svého života spiritualitu. Čtyři ženy, které s ní aktivně pracují, se podělily, jak na to.

Probuďte svou spiritualitu

foto: Miriam Stelariia Latia

“Spiritualita je přirozenou stránkou života. Nedílnou součástí síly, darů a esence každého z vás. Je to přirozenost, ke které se nyní vracíte nebo můžete vrátit. Vlivem náboženství byla přitom vnímána jako něco, co je třeba potlačit,” říká Miriam Stelariia Latia, spirituální mentorka, koučka a průvodkyně, která vede ženy i muže na cestě probuzení božského potenciálu a rozkvětu života.

Podle ní jste mnohá učení získali v průběhu vašeho života přes různé školy, kurzy a další vzdělávání. Jsou to vědomosti z běžné úrovně vědomí. Víte, co vám jde a co ne. Jaké jsou vaše tzv. slabé a silné stránky. “Mimochodem tyto pojmy jsou velmi často zavádějící. Jelikož co vnímáte jako vaši slabou stránku, může být vaším největším darem, přes který můžete projevit svůj nejvyšší potenciál a žít své poslání,” upozorňuje Miriam.

Součástí spirituality je podle Miriam dar práce s energií. “Umíte s ní pracovat, jen si toho nejste vědomi. Své dary jste mnohdy potlačili ze strachu o sebe nebo o své blízké vlivem bloků z minulých inkarnací nebo dětství,” uvědomuje si i díky vlastní zkušenosti. “Odmítala jsem svou spiritualitu, sílu, moudrost, citlivost, pravdu a lásku. Avšak mé poslání zejména z těchto darů vychází. Skrze svou vnímavost dokážu vidět souvislosti a možnosti, vnímat a vědět, co se děje za oponou dění. Spiritualita je autentickou součástí mého života včetně podnikání. Dříve jsem ji odmítala, teď ji velmi ctím,” říká Miriam.

Své dary můžete probudit. Klíčem je především komunikace s vaší duší, otevřené srdce a propojení s vaším Zdrojem v sobě,” uvádí a přidává tři kroky,které můžete pro aktivaci potenciálu a probuzení spirituality udělat.

 • Každý den si dopřejte 10 minut bytí v tichu. Vnímejte tlukot svého srdce a jen buďte. Ladíte se tak sami na sebe na oblast svého duchovního srdce. Práce se srdeční čakrou je základ.
 • Choďte do přírody a jen vnímejte dění. Např. proud živlů, zvířata, stromy. Vědomě se propojujte s přírodou, s matkou Zemí. Spojíte se tak se svou přirozeností, intuicí a instinktem. Vnímejte každým krokem její podporu a oporu. Příroda kromě léčení a dalších darů, které nabízí, také zvyšuje vaši frekvenci. Ve spiritualitě i v životě hrají frekvence důležitou roli.
 • Dělejte to, co vám dělá radost. Tancujte, malujte, pište, tvořte, hrajte si. Buďte spontánní. Tím uvolníte proud kreativity pro nápady a inspirace. Mějte trpělivost, vytrvalost a odhodlání. Naslouchejte sobě a nechte se vést intuicí, vaší vlastní vnitřní moudrostí.

“Je to proces. Pracuji na sobě mnoho let a vím, že někdy to není snadná cesta. Avšak bohatství života, kterého je spiritualita součástí, za to stojí,” uzavírá Miriam.

Kráčejte po cestě svého poslání

foto: Markéta Reichertová

“Už jako dítě jsem věděla, že mě to někam táhne. Moc jsem tomu nerozuměla a hlavně jsem se setkávala s nepochopením mého směru od okolního světa. Na několik let jsem sebe samu udupala a potlačila. Snažila jsem se vstoupit do role “normální” a hledala půl života to, co bych měla dělat a co je mým posláním. Víte na co jsem přišla? Bylo to přesně to, co jsem potlačila,” svěřuje se Markéta Reichertová, propojovatelka energií a žen na cestě jejich poslání.

Markéta to nazývá Esencí Duše, pravou podstatou, dary a kvalitami duše a také posláním, se kterým kráčíte v průběhu života. “Pokud nekráčíte po cestě svého poslání, poznáte to především tím, že stále hledáte to pravé. Přijdete si ztracené a nevíte, co máte ve svém životě dělat. Často totiž hledáme něco “převratného” a přitom to většinou bývá něco nám zcela známého. Poslání totiž nemáme během života najít, rodíme se s ním, máme ho celou dobu v sobě. Kolikrát nám to přijde jako samozřejmost a jako něco, co by nikoho “neoslnilo”. Každopádně, většinou to je přesně to pravé, čím můžeme v životě zářit. Jsou to naše dary, talenty a především radosti známé už z dětství.

“Pokud se rozhodnete žít svým posláním, začnou se dít velké věci. I když vám přijde, že je to něco, co máte celou dobu v sobě a změna nemůže nastat, opak je kolikrát pravdou. U mě tomu bylo také tak. Stále jsem se snažila podnikat a hledat způsoby, jak vydělávat. Dostávalo se mi velkých proher, finančních ztrát a jednoho klacku za druhým. Zkrátka, vše mě brzdilo a křičelo “Pozor, tudy cesta nevede!” Když jsem naskočila na svojí cestu a vnesla poslání do podnikání, celý Vesmír se spojil a podporuje mě na mé cestě. Najednou chodí pomoc, podpora a otevírají se mi ty správné dveře,” vypráví Markéta, která načítá esenci duše a také Vlčí poslání v podnikání, tedy načtení propojení poslání do podnikání.

Přidává ale i tip, jak své poslání můžete odhalit sami:

 • Zkuste zavzpomínat na své dětství a dospívání. Na obě období se nalaďte, můžete si vzít na pomoc staré fotky, deníček, hračky, prostě cokoliv z té doby a zavřete oči. Nalaďte se na sebe samu. Co jste rády dělaly? Co vás bavilo a naplňovalo? Jaké kvality jste v sobě měly? Byly jste společenské či spíše ponořené do sebe. Měly jste vůdčí schopnosti nebo jste byly spíše naslouchacím typem? Vše, co si vybavíte, si sepište a zkuste porovnat s vlastnostmi, které máte nyní. Vidíte v tom něco společného? Kvality a dary vaší duše? Věřím, že napříč vaším životem najdete společné vlastnosti, které popíší vaši Esenci Duše.

Aktivujte svůj záměr ve hmotě

foto: Michaela Larea Vranková

Spiritualita občas svádí k přesvědčení, že duch je nad hmotu, že fyzické věci nejsou důležité. Zapomněli jsme ale na jednu zásadní věc. I my jsme fyzické bytosti. A naše tělo není o nic méně významné než naše duše,” říká Michaela Larea Vránková, tvůrkyně energetických šperků s posláním.

Dodává k tomu, že jestliže máte v životě záměr, který se má uskutečnit ve fyzickém světě, potřebujete mít opečovaný fyzický prostor, protože jinak záměr nebude mít kam směřovat. “Jako všude jinde i zde funguje zákon, že podobné je přitahováno podobným. Jestliže si tedy přejete například více peněz, vždy bude lépe fungovat to, že si koupíte krásnou novou peněženku, než když si budete afirmovat, že vám na bankovním účtě přibývají nuly,” upozorňuje Michaela.

Hmota má podle ní navíc jednu úžasnou vlastnost. Umí záměr držet a nepustit. Nepustí ho, dokud se vaše přání nesplní. Pokud vám ale přání už neslouží, hmota to dá najevo. Peněženka se roztrhne, talisman se záhadně ztratí. “V tuto chvíli je čas těmto věcem poděkovat za podporu a s vděčností je pustit. Pokud se vám to podaří, můžete si stanovit nový záměr, který ponese jinou, vyšší vibraci,” říká Michaela.

Za nejcennější, co v duchovním světě je, považuje sny, touhy a přání. “Je to esence naší duše, která je jedinečná. Posouvá nás dál. Nutí nás se vyvíjet, pracovat na sobě, růst, harmonizovat naše vztahy, budovat naši sebehodnotu.  Myslím si, že naše záměry si zaslouží, aby byly v té nejkrásnější a nejčistší hmotě, kterou lze v přírodě nalézt,” uvádí Michaela, která se rozhodla vkládat sny a přání žen do minerálních náramků.

A přidává i návod, jak si můžete vložit záměr do předmětu sami:

 • Můžete si vyzkoušet sami vložit vlastní záměr do předmětu, například na podporu vašeho poslání, podnikání nebo spirituality. Může to být věc, kterou si za tímto účelem koupíte, nebo i věc, kterou už máte doma (kámen, svíčka, šperk). Nalaďte se na sebe a na svůj záměr, věc držte v rukou a posílejte tuto energii záměru do předmětu. Ten potom noste co nejvíce při sobě nebo ho mějte vystavený doma na viditelném místě. A jen si užívejte, jak se vaše sny začínají zhmotňovat. Takto aktivovaný záměr působí neustále, a ve vašem životě se tak začne manifestovat přesně to, po čem v hloubi duše toužíte.

Nechte intuici mluvit skrze karty

foto: Kristýna Rotková

“Vaše spiritualita je souborem darů, talentů, intuice a poslání ve vás samotných, bez obalu a falší, zhmotněná vize vašeho životního snu,” říká Kristýna Rotková, která pomáhá rozsvítit světlo v každé oběti a ukazuje jim cestu k životu v lásce a beze strachu. Sama si prošla domácím násilím. Díky své životní cestě ale ví, jak se chovat k lidem s podobným příběhem s laskavostí a empatií.

Svou spiritualitu si Kristýna obnovuje a chrání. Jak? “Prvotně žiju se sebou v souladu. Když jsem na rozcestí, přizvu si své karty a zeptám se jich na své rozpoložení, nejistotu, energii v daném čase a místě. Karty jsou dobrým rádcem a pomocníkem v nouzi a nejistotě. Za velmi důležité vnímám i schopnost rozhodovat se srdcem, kde sídlí duše a emoce. Dávám i na svou intuici, která skrze mě proudí do karet. Dokážu se na ně napojit a komunikovat se svým vyšším Já, které se mi v kartách ukáže,” představuje způsob rychlého řešení či nasměrování a přidává základ pro práci s kartami.

 • Jaké karty vybrat?
  Prohlédněte si ty, které vás nějakým způsobem osloví, abyste zjistil, zda s vámi souzní jako celek, zda se vám líbí obrázky a dokážete v nich číst a vidět symboly. Karet je nepřeberné množství, proto nekupujte hned první, po kterých sáhnete a ani ty, které vám někdo doporučí. S každým může komunikovat jiný typ karet. Nemusí to být ani Tarot. Existují balíčky karet, kde každá karta popisuje nějaký účel a poslání. Důležité je, aby s vámi rezonovaly.
 • Jak začít pracovat s kartami?
  Je potřeba začít pozvolna. Začněte položením jednoduché otázky a vytažením jedné karty, jako odpovědi. Při míchání se plně soustřeďte na otázku, či situaci, se kterou potřebujete poradit a u které vám chybí nadhled. Nikdy nevytáhnete špatnou kartu, protože karta si hledá vás, ne vy ji. Jak na vás vytažená karta působí? Jaké z ní máte pocity? Připomíná vám obrázek něco? Ke každému balíčku je i knížka s vysvětlením, která vám pomůže k ucelenému výkladu a také vidět všechny souvislosti.

“Karty mohou být krásný doplněk při rozhodování, ukazují směr v momentě, kdy jste ztracení, ať už v osobním životě nebo v podnikání, kde si potřebujete utřídit své plány a vize. Karty vás vždy vrátí domů, tudíž k sobě samým,” uzavírá Kristýna.

Která cesta ke spiritualitě a její zahrnutí do vašeho (podnikatelského) života vás oslovila nejvíc? Podělte se v komentářích na facebookové stránce magazínu.

O autorce: Jana Pokorná

Jana je zakladatelka magazínu. Dává v něm prostor úspěšným podnikatelkám, aby inspirovaly jiné ženy svými příběhy a sdílely užitečné know-how. Natáčí s nimi videorozhovory nebo připravuje články na vybraná témata. Využívá k tomu své zkušenosti z médií, kde působila jako televizní a online redaktorka. Wonline je proto také místem, kde si mohou ženy otestovat komunikaci směrem k veřejnosti, a zároveň tak udělat krok do větších médií.