Vše potřebuje své pevné ukotvení do hmoty. Včetně plánů, cílů nebo myšlenek. Stejně, jako jsou uspořádané roviny ve vesmíru od nejvyšších nehmotných vibrací až po ty nejnižší fyzické, je důležité používat hmotnou kotvu, abyste si je neustále připomínali a měli je na očích. Čím více smyslů zapojíte, tím lépe. Krásně k tomu mohou posloužit šperky ale i jiné předměty. 

Síla krystalů ukrytá ve špercích dokáže divy

Zuzana Šnajdrová

„Nedokážu si představit, že bych doma neměla pro mě důležité fotky, krystaly, sošky a knihy. Patří do mých základních potřeb, protože mi pomáhají naladit se na to, kam směřuji a čeho chci dosáhnout,“ říká Zuzana Šnajdrová, která pod značkou Killary nabízí ručně vyráběné stříbrné šperky z Peru pro podporu vašich záměrů.

Jejich srdcem jsou krystaly. „Ty jsou úžasnými pomocníky. Pomáhají soustředit a uspořádat myšlenky, zbytečně se nerozptylovat a neztrácet energii negativním uvažováním,“ vyjmenovává Zuzana.

Krystaly za sebou mají v rámci minerální říše velmi dlouhou evoluci, stejně tak jako drahé kovy. Proto se tak skvěle doplňují a tvoří perfektní symfonii. Že nejlepším vodičem pro účinky krystalů je zlato, dále stříbro a na třetím místě měď, věděli už vládci starověku a nádherné koruny, náramky a další artefakty jsou vyrobené právě z těchto kovů. I když tehdy třeba zlato nebylo vůbec tak drahé a materiálně ceněné jako je dnes.

U Zuzany najdete stříbrné šperky s krystaly, které v Peru ručně vyrábí její kamarádi. „Dokonce používají stříbro ryzosti 950/100, tedy o něco čistší, než známé 925/100, které máme tady. Je to i proto, že používají speciální techniku mozaikového vykládání šperků řezanými polodrahokamy a mušlemi a stříbro potřebují měkčí,“ vysvětluje.

Zároveň dodává, že takto vyrobené šperky jsou zhotovené v silovém místě města Cusco a jdou i naprogramovat tak, aby byly nádhernou kotvou pro vaše záměry a cíle.

Kouzlo silových šperků

Alena Cardová

Pro někoho mohou být šperky prostým doplňkem – součást outfitu, který ženy ladí podle vybraného stylu a své nálady. Něco jiného však představují šperky silové.

„Silové šperky jsou ozdoby na tělo, které se nosí s konkrétním záměrem. jak to může vypadat? Třeba u tzv. Šperků z nebe a země tvoří kombinace peříček, polodrahokamů a podpůrného textu na cedulce energetický zářič. Předmět přináší poselství, které může ženu podpořit, posílit či opečovat. Podle toho, co je zrovna potřeba,“ říká jejich tvůrkyně Alena Cardová.

Nošení silových šperků vás podle ní může opakovaně ladit na záměr, který je ve špercích uložen. „Tyto energetické zářiče neboli kotvy pracují, i když je zrovna nemáte na sobě. Pro odkládání slouží doplňující afirmační cedulka, čímž je zajištěn kontakt s textem. Znovu a znovu se tak ladíte na energii slov, na barvy peříček i na sílu použitých polodrahokamů,“ vysvětluje Alena.

Každý pár takových náušnic je jedinečný. Alena je tvoří i na míru. „Zjistila jsem, že společný rozhovor, který předchází každé zakázkové tvorbě, může být důležitým střípkem na cestě sebepoznání. Už jen hledání a definování záměru, se kterým mají šperky vzniknout, je vnitřní práce. Terapie svého druhu,“ uzavírá.

Propojení vnitřního a vnějšího světa

Lucie Kubů

Významnou kotvu pro spojení mezi vaším vnitřním světem a hmotnou realitou může představovat třeba i malá panenka. „Jako malé holky jsme si s panenkami často hrály. Povídaly si s nimi a naslouchaly jim. A pak se někde něco zlomilo a odešlo. Kotva není. Můžete si povídat s kamarádkami. Jenže každá sleduje svůj cíl a vlastně vás ani neposlouchá,“ říká Lucie Kubů, lektorka Mohendžodáro, celostní transformační mentorka žen a také tvůrkyně projektů z Vrbiček

Často se setkává s tím, že ženám chybí někdo, kdo by jim opravdu naslouchal a rozuměl. Vlastně ani moc nepotřebují dostat radu, co dělat. „Ženy v hloubi duše vědí, co je jejich potřeba. Jenže se během života naučily velké nedůvěře ve vlastní intuici. Rozum jim příliš často vstupuje do rozhodnutí a ony pak nesměřují k cíli a poslání, které na světě mají, ale naplňují potřeby někoho jiného,“ všímá si Lucie.

Jak se tedy podle ní naladit na sebe? Jak se ukotvit a najít propojení mezi ženským světem uvnitř a venku?

„Jděte na to přes různé předměty. Ty nemusí být nutně kouzelné. Může to být i kosmetika nebo šperky. Jejich vědomé používání vás přivede ke spojení s vaším vnitřním světem. K vnímání své hloubky a potřeb. Je velmi uvolňující, když náhle zjistíte, jak vám dělá dobře si pravidelně krémovat břicho. Nebo když začnete používat vůni s drahými kameny na určitou část těla. Dochází tak k magickému spojení a uvolnění emocí. Těch, které vám brání v tom, abyste viděli svou cestu, po které právě máte jít,“ vysvětluje Lucie, z jejíž tvorby to mohou zprostředkovat intuitivní kazetky pro ženy.

Jedná se o dárkové balení předmětů, které podporují na cestě k sobě samotným a ženství. „Všechny dárky vybírám intuitivně v naladění na ženu, ke které má kazetka přijít. A jak? Podle panenky, kterou si vyberete. To je ta kotva. Vaše vnitřní já,“ říká Lucie, která při pohledu na předměty náhle vidí váš okamžik života.

„Je to jako v pohádce, kdy se zvedá kouř a pomalu se mění v příběh. A tento příběh vašeho vnitřního světa vám napíšu do dopisu ke kazetce. Najdete tak cestu, jak se opět napojit na svou kotvu,“ uzavírá.

Používáte nějaké předměty k posílení vašich záměrů? Jakým způsobem s nimi pracujete? Nebo co vás od toho (zatím) zrazuje? Podělte se v komentářích na facebookové stránce magazínu.