Co to znamená být ženou ve své plné síle? Být sama sebou? Objevit ženství? Žít své poslání? Tvořit láskyplné vztahy? Pro každého to může znamenat něco trochu jiného. Důležité je to najít. Jak? Možnosti, které sdílí tři ženy, se týkají přírody, šatníku nebo dotyků.

Hledání vlastní síly vychází ze zkoumání různých polarit

Daniela Tayen Smutná

Síla je dynamická, ne statická – něco, čeho jednou dosáhnete, a pak už tam navždy jste. Být ženou ve své síle je tedy cesta, která v každém věku, v každé fázi života a dokonce i každý den vyžaduje něco jiného,“ myslí si Daniela Tayen Smutná, která provází ženy ke znovu-propojení se Zemí a samy se sebou.

Ukazuje to na příkladech:

  • Někdy je to překonání strachu a vykročení do akce, jindy po vás může chtít pouze si svůj strach uvědomit a přijmout ho.
  • Někdy to může znamenat otevřít se zranitelnosti, lásce, projevení svých citů a pocitů, jindy to znamená jasné a nekompromisní “ne” a nastavení hranic.
  • Někdy se vaše síla může projevovat nasloucháním intuici, schopnosti improvizovat a být ve flow, jindy po vás může vyžadovat dotažení projektu do konce nehledě na překážky nebo nepříznivé podmínky.

Ze své osobní zkušenosti Daniela ví, že hledání vlastní síly přináší zkoumání různých pólů a polarit: „Mezi ně určitě patří také poznání a přijetí svých stínů – co nám nejde, co odmítáme, vytěsnily jsme a nelíbí se nám na nás, včetně starých bolestí, zranění a jiných “kostlivců ve skříni”. A zároveň je důležité i poznání a přijetí vlastních darů a talentů a nalezení cesty, jak je smysluplně využít.“

Na cestě do vlastní síly vás také podpoří příroda. „Může to být poznání, pochopení a obnovení přirozeného ženského spojení se Zemí, které přináší do vašeho života to, co právě potřebujete. A může to být tak odlišné jako stabilita nebo vnitřní proměna, uzemnění nebo vyšší vedení,“ uzavírá Daniela, která pomáhám ženám na přirozené spojení se Zemí rozpomínat a žít jej v každodennosti.

Vnitřní síla žen se zrcadlí šatníkem

Lada Pospíšilová

„Z vlastní zkušenosti vím, jak bolavé jsou chvíle, kdy nevěříme samy sobě, svým hodnotám a nejsme autentické a pravdivé. Když nevíme kdo jsme, nerozumíme svým emocím a jedeme v módu rodinných programů,“ sdílí terapeutická stylistka Lada Pospíšilová, která provází ženy cestou sebepřijetí a autenticitou nejen v životě, ale s přesahem do vyjádření krásy šatníkem.

V takový moment je podle ní potřeba se rozhodnout pro změnu a rozbourat všechny své staré a nefunkční programy, emoce a zvyky:

  • Pochopit, že svět je plný různě smýšlejících lidí, kteří nás nikdy nemohou přijmout ani pochopit, natož podpořit. Srovnávat se s někým, zda jsme dost, či málo, dokazovat sobě, nebo i druhým svou hodnotu, je cesta tak akorát do pekel.
  • Autentičnost znamená žít a říkat svou pravdu bez ohledu na to, zda to druzí schvalují nebo ne. Zde vzniká sebeúcta. Cesta naplněného života, který hřeje, je o vnitřním ohni, který v nás pulzuje a nikde venku ho nenajdeme.
  • Uznat sama sebe, své potřeby, umět se vyjádřit zevnitř ven přes oděvy. Vyjádřit tedy své emoce do šatníku, vnímat barvy a jejich podporu, znát své tělo a co mu sluší, vnímat ho, líbit se sobě a výborně se cítit, je návrat k sobě. Právě oblečení je velmi terapeutickou a intimní cestou sebelásky.

„Ženy si zatím málokdy uvědomují, že oděvy o nich samotných mnoho vypovídají. Je to o vztahu k sobě – kde a jak bydlíme, zda nám na sobě záleží a nebo máme své ženství někde zavřené a děláme, že není,“ uzavírá Lada, která pomáhá ženám právě jejich přirozenou krásu objevit a pomocí změny šatníku tuto nově nabytou životní sílu vyzářit navenek.

Síla ženy se často ztrácí v každodennosti. Probuďte ji dotykem

Eva Křivánková

„Z vlastní zkušenosti vím, že síla ženy se často ztrácí v každodennosti. Je tak snadné zapomenout, že máte život ve svých rukách, když běháte kolem dětí, domácnosti, práce a všeho možného,“ říká Eva Křivánková, průvodkyně ženskou energií a spokojeným partnerstvím.

Proto doporučuje si ji brát zpět nebo uvědomovat právě v té každodennosti. „Nemusíte čekat na „až pak“ – až budete mít hlídání, až muž přijde dřív z práce, až se byznys rozběhne. Ne. Ta správná chvíle je tady a teď,“ vyzývá Eva.

Přidává tipy, jak si svou sílu skutečně vychutnat: „Moc doporučuju opustit na chvíli přemýšlení a plánování, tedy hlavu, a vrátit se ke svému tělu – využít sílu dotyku a potěšení.

Ideálně teď hned. Nemusíte čekat, až budou děti uložené ke spánku a partner připravený. Prostě se teď, třeba při čtení tohoto článku, pojďte na malou chvíli zastavit a dotknout samy sebe. Vědomě, laskavě, zkoumavě. Kdekoli, klidně na yoni, hrudi, ale třeba taky v podkolení jamce, na tvářích nebo na hřbetu ruky. Kam vás nálada a chuť povede.“

Eva nabádá na chvíli zavřít oči a věnovat se sobě: „Dotykem v sobě můžete probudit energii, lásku, sílu i vědomí vlastních hranic. A samozřejmě potěšení.“

Co pro vás znamená “být ve své síle”? Jak vnímáte ženství? Co vám pomáhá si jej uvědomovat? Podělte se v komentáři na facebookové stránce magazínu.